|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Zyrtare: Roma huazon Mohamed Salah

Zyrtare: Roma huazon Mohamed Salah 

mohamed salah

Roma ka arritur marrëveshje huazimi për mesfushorin e Chelseat, Mohamed Salah, deri në fund të sezonit.

Roma ka qenë e mbyllur në bisedime me Chelsean gjatë 24 orëve të fundit dhe më në fund kanë arritur marrëveshje huazimi për 500,000 euro për 22-vjeçarin, ndërsa 16 milionë euro tjera duhet të paguhen për ta blerë komplet lojtarin.

Roma e ka mundësinë që ta rikthejë egjiptianin tek Chelsea nëse ai nuk i bind ata, dhe gjithashtu kanë mundësi që ta blejnë komplet kartonin e lojtarit gjatë periudhës 18 mujore të huazimit.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0