|Wednesday, June 28, 2017
You are here: Home » Bota » Turqia përfshihet nga bora e madhe, bllokohen mbi 100 fshatra

Turqia përfshihet nga bora e madhe, bllokohen mbi 100 fshatra 

turqi

Mbi njëqind fshatra në Turqinë lindore janë të mbuluara nga dëbora e madhe. Moti i keq ka kapluar edhe zonat Bitlis, Van, Ardahan dhe Erzurumit.

Siç njoftojnë mediat turke, në këto zona malore janë bllokuar të gjitha rrugët, dhe banorët lokalë janë duke u përpjekur vetë për të dal nga bllokada e dëborës.

Shërbimet mjekësore janë në alarm, mësimi është anuluar në shumë zona, poashtu edhe shumë zona janë pa energji elektrike.

Shërbimet e shpëtimit janë duke i ndihmuar të prekurit, duke u ofruar ndihmë në ushqime si dhe në mjetet mjekësore

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0