|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Magazina » “Suus” në Top 20-in e këngëve të Eurovizionit

“Suus” në Top 20-in e këngëve të Eurovizionit 

rona

Këngëtarja Rona Nishliu dhe kënga e saj “Suus” ka arritur të klasifikohet në Top 20-ën e këngëve më të mira në historikun e Eurovizionit.

Kosovarja e cila përfaqësoi Shqipërinë në Eurosong në vitin 2012 ka arritur të marrë vendin e 18-të, fal votimit online të fansave. Klasifikimi është bërë nga Eurovision Song Contest History & Eurovision Song Contest Radio, pas votimit online përmes faqes së internetit 12points.tv.

Nishliu nëpërmjet faqes së saj në rrjetin social Facebook është shprehur tepër e lumtur për këtë sukses. “JU DUA !Lajm i bukur për të nisë 2014-a?”,- ka shkruar këngëtarja 27-vjeçare nga Mitrovica.

Vendin e parë në “ Eurovizion Top 250″ e ka zënë fituesja e Eurovisionit në vitin 2012, suedezja Loreen më këngën “Euphoria” ndërsa danezja Emmelie de Forest, e cila fitoi në edicionin e kaluar, ka përfunduar në vendin e 7-të.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0