|Friday, May 19, 2017
You are here: Home » Shqipëri » SKANDAL/ Zbulohet agjenti serb që hodhi dronin. Ballist Morina një mashtrues ordiner

SKANDAL/ Zbulohet agjenti serb që hodhi dronin. Ballist Morina një mashtrues ordiner 

11354878_10207053393077932_870770901_n

 

Portali Opozita.com ka publikue nji bashkëbisedim të pretenduem mes kryeministrti Edi Rama dhe ish-kryeministrti Pandeli Majko, në lidhje me ngjarjen e Tetorit 2014 në ndeshjen e futbollit Serbi-Shqipni, ku u lshue droni i famshem që mandej shkaktoi përplasjen verbale mes dy vendeve.
Simbas këtyne bisedave, Majko e njofton Ramën për intervistën e Vucic, ku kryeminsitri serb thotë se ai vetë dhe Edi Rama e dinë se kush e hodhi dronin në Beograd.
Ma poshtë asht nji pjesë e bisedës që shfaqet në imazhet e bisedës se pretendueme nga portali Opozita.com:
Majko: Aman na e thuej kush e ngriti, se kemi vu’ bast këtu.
Rama: Nuk e njef, o Pandeli, se asht person i paguem nga shërbimet e UDB serbe.
Majko: Joooo! Po pse, nuk asht ai Ballist Morina?
Rama: Hahahhaha! Jo, o Pando. Ku kish bythë ai zhuls qe s’lahet kurrë me hedhë dron në Beograd.
Majko: Po pse mediat flasin për Ballist Morinën?
Rama: Jo mor plak. Ballist Morina nuk ka qene fare në Beograd, por ka qenë në Milano atë ditë. Serbët kanë pague që me e marrë përsipër nji shqiptar dhe media me e publikue.
Majko: Ou! Po qenka mashtrues kalibri ai.
Rama: Jo vetëm aq, por edhe shumë dinak. A t’ka ra n’sy që n’asnji gazetë apo TV nuk pranon me dalë e me tregue historinë e tij? S’del se ka hall se zbulohet bllofi.
Majko: Bobobo! E paskan trajnue perfekt agjentët serbë.
Rama: Leje, mos e pyet. Vetëm se nuk i biem dot, se ka qenë me i vu’ prangat e me e hedhë në burg legenin.
Majko: A ia vlen me e goditë mediatikisht?
Rama: Jo, jo. Varja se mandej fillojnë e implikojnë vllaun tem, Olsin.
Majko: Nejse, shpresojmë t’kesh spektakël në takimin me Vucic.
Rama: Na ka ardhë në derë tamam në fushatë. Mbas këtij vjen edhe Merkel. Na japin shumë oksigjen para votimeve.
Majko: Lëvizjë e mençun. Popull që masturbon me patriotizëm.
Rama: Popull loqe, o Pand. Krenar, por të dhjerë.

1 2 3 4 5 6

 

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0