|Saturday, May 13, 2017
You are here: Home » Sport » Ronaldo shpallet lojtari më i mirë në botë

Ronaldo shpallet lojtari më i mirë në botë 

ronaldo2014

Për herë të dytë në një rresht dhe herë të tretë të përgjithshëm, Portugalia dhe Real Madridi  Cristiano Ronaldo u kurorëzua si lojtari më i mirë në planet pas një sezoni të pabesueshme që përfshinte Champions League UEFA dhe Kupën e Botës FIFA Club për Real Madrid.

Cristiano u bë Lojtar i parë portugez për të arritur çmimin më të mëdh 3 herë në karrierën e tij, duke mposhtur  shokët e nominuar Lionel Messi dhe Manuel Neuer për çmimin e këtij viti.

Cristiano ka shkëlqyer në 2014 përfshirë 31 gola në 30 ndeshje në La Liga të Spanjës – një barrë që e panë atë të përfundojë si 2013/14 golashënuesi më i mirë – si dhe një rekord 17 gola në fushatën e 2013/14 UEFA Champions

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0