|Tuesday, August 2, 2016
You are here: Home » Sport » Pak minuta para “Topit të artë”/ Messi një deklaratë të papritur për Ronaldon

Pak minuta para “Topit të artë”/ Messi një deklaratë të papritur për Ronaldon 

mesi ronaldo

Edhe pse janë rivalë të mëdhenj në fushën e lojës, Lionel Messi e ka pranuar dhe ka befasuar të pranishmit në Cyrih, pasi ka thënë fjalë shumë të mira për Cristiano Ronaldon. Messi i ka befasuar të pranishmit dhe tifozët që janë duke e ndjekur në mënyrë të drejtëpërdrejtë intervistën e tij. Argjentinasi ka thënë se Ronaldo kishte një vit të jashtëzakonshëm dhe është një lojtar i shkëlqyer.

“Në çdo vit ne kemi objektive të njëjta. Ne dëshirojmë të triumfojmë në secilën garë që jemi duke luajtur. Me skuadrën, dhe pas saj ne kemi Kupën e Amerikës në Argjentinë”-tha Messi.

“Ajo që ka bërë Ronaldo gjatë këtij sezoni ishte me të vërtetë impresive. Ai kishte një vit të jashtëzakonshëm”- përfundoi argjentinasi deklaratën e tij pak minuta para dhënies së çmimit të Topit të Artë.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0