|Monday, May 22, 2017
You are here: Home » Bota » Operacion anti-terror në Belgjikë, vriten tre persona

Operacion anti-terror në Belgjikë, vriten tre persona 

police

Dy persona u vranë në Belgjikë dhe një tjetër u plagos në një operacion blic të policisë kundër një celule terroriste  Operacioni i policisë është ndërmarrë në qytetin Verviers, afër kufirit me Gjermaninë.

Raportohet se nje numer i madh njerezish jane arrestuar.

Tre viktimat mësohet se sapo ishin kthyer nga Siria dhe ishin nën vëzhgimin e strukturave të antiterrorit.

Operacionit konfirmohet edhe nga prokurori federal per agjenisine belge te informacionit, i cili thote se cdo eshte nen kontroll. Nuk ka ende te dhena nese ky operacion ka lidhje me sulmet terroriste ne Paris, javen qe kaloi. Por policia franceze zbuloi se Amedy Coulibaly, armët që përdori në dy aktet terroriste, i kishte siguruar në Belgjikë.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0