|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Milan humb sërish, Inzagi drejt largimit (video)

Milan humb sërish, Inzagi drejt largimit (video) 

lazio milan

Ka 4 javë që Milan nuk fiton në Seria A. Humbjen e fundit e pësoi në stadiumin “Olimpico” të Romës përballë Lacios. Tashmë stoli i Inzagit është në rrezik, pasi Milan ka bërë një paraqitje zhgënjyese në të gjitha drejtimet. “Kuqezinjtë” shënuan të parët në minutën e 4-t me Menez, i cili depërtoi në zonë duke kaluar edhe mbrojtësin shqiptar Cana. Me këtë rezultat do të mbyllej pjesa e parë. Me filimin e të dytës, Lacio shënon shumë shpejt dy gola me Parolo (47) dhe Klose (51). Parolo do të shënonte edhe golin e tretë në minutën e 81-të duke i dhënë goditjen përfundimtare Milanit dhe Inzagit. Lacio merr sërish vendin e dytë në renditje

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0