|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Messi lojtar më ekipor sesa Ronaldo

Messi lojtar më ekipor sesa Ronaldo 

Lionel-Messi

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Argjentinës, Cesar Luis Menotti, beson se Lionel Messi ende është lojtari më i mirë në botë, edhe përkundër faktit se Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë.

Ikonat e Barçës dhe Real Madridit kanë qenë superiorë në vitet e fundit, me dyshen që në shtatë vitet e fundit kanë dominuar për Topin e Artë.

“Unë ende besoj se Messi është më i miri në botë”, ka thënë Menotti. “Ai ka magji të veçantë dhe merr pjesë më shumë në lojën e ekipit sesa Ronaldo”.

“Ronaldo e meritoi Topin e Artë sivjet, por doja që Manuel Neuer ta fitonte sepse do të jepte një mesazh”.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0