|Thursday, April 27, 2017
You are here: Home » Shëndetësi » Luftoni njollat e errta në ftyrë me mjalt dhe portokall

Luftoni njollat e errta në ftyrë me mjalt dhe portokall 

mjalt portokall

Çfarë do të na duhej për të parandaluar njollat e errëta? Për këtë do të na nevojiteshin vetëm produkte natyrale si mjaltë apo lëng portokalli.

Për një maskë të thjeshtë na nevojiten 3 lugë mjaltë, 3 lugë lëng portokalli. Në fillim përziejini mire këta përbërës deri sa të bëhet një masë kremoze dhe përhapeni në fytyrën e pastruar më parë.

Lërini për 15 minuta dhe lajeni fytyrën si zakonisht me ujë të vakët. Kjo maskë këshillohet pasi mjalti rigjeneron dhe e pastron lëkurën, ndërsa lëngu i portokallit lufton njollat e errëta.

 

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0