|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Loew, trajner i vitit

Loew, trajner i vitit 

joachimlow

Përzgjedhësi i kombëtares së Gjermanisë, Joachim Loew, është zgjedhur trajneri i Vitit 2014. Ai është kampion i Botës me Gjermaninë, i cili la pas vetes Carlo Ancelottin e Real Madridit dhe Diego Simeone e Atletico Madridit. “Është një nder i madh pas atij viti të suksesshëm. Është qershia mbi tortë – torta është padyshim Kupa e Botës”, tha Loew. Ralf Kellermann u zgjodh trajneri i Vitit në futbollin e femrave për sukseset e tij me Wolfsburgun.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0