|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Ky është gjyqtari më i mirë për vitin 2014

Ky është gjyqtari më i mirë për vitin 2014 

rizzoli

Gjyqtari italian, Nicola Rizzoli, është përzgjedhur nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në futboll IFFHS, si referi më i mirë për vitin 2014.

Gjyqtari italian, Nicola Rizzoli, ka marrë 131 pikë, duke lënë pas anglezin Howard Webb dhe gjermanin Felix Brych.

Rizzoli është vlerësuar për vitin e tij të jashtëzakonshëm që kulmoi me gjykimin e finales së Botërorit mes Gjermanisë dhe Argjentinës.

Ja 10 referat më të mirë të vitit 2014 sipas IFFHS-së:

1. Nicola Rizzoli (Itali) 131 pikë

2. Howard Webb (Angli) 78

3. Felix Brych (Gjermani) 61

4. Bjorn Kuipers (Holandë) 45

5. Ravshan Irmatov (Uzbekistan) 37

6. Pedro Proença (Portugali) 34

7. Carlos Velasco Carballo (Spanjë) 16

8. Marco Antonio Rodríguez Moreno (Meksikë) 13

9. Cunyet Cakir (Turqi) 13

10. Néstor Fabián Pitana (Argjentinë) 7

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0