|Tuesday, May 30, 2017
You are here: Home » Sport » Klopp: Jemi komplet idiotë!

Klopp: Jemi komplet idiotë! 

klopp

Trajneri i Borussia Dortmundit nuk zgjedh fjalët pas humbjes së fundit të ekipit të tij në Bundesliga.

Humbja e fundit në Bundesliga e Borussia Dortmundit nga Werder Bremen (1:2), që e le këtë ekip në zonën e rrezikshme nuk është kaluar lehtë nga trajneri i tyre, Jurgen Klopp.

Pas 17 javësh Dortmund mbetet në zonën e rrezikshme, duke mbetur vetëm në 4 fitore, ndërsa në Evropë luajnë për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Çfarë të them? Më e mira është se 2014-a po përfundon. Të gjitha kritikat që na janë dhënë janë të drejta”.

“Qëndrojmë pas takimit si idiot bsolut dhe për këtë jemi vet fajtor. I kemi tri javë përgatitje deri në vazhdim të kampionatit. Atëherë do të përmirësojmë çdo gjë që kemi rënuar”, tha Klopp.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0