|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Bota » Kjo duhet të ndodhë edhe ne Maqedoni gjatë Protestave!! (Video)

Kjo duhet të ndodhë edhe ne Maqedoni gjatë Protestave!! (Video) 

Thai-opposition

Një kthesë mahnitëse ka ndodhur sot në Tailand,pasi policia ishte urdhëruar që të bënin bllok dhe të ushtronin dhunë ndaj protestuesve,atëher policia hoqi helmetat dhe pajisjet dhe u solidarizua me protestuesit.

Protestuesit kanë treguar se qëllimi i protestës ishte që të shkatërronin sistemin e instaluar nga ish-kryeministri Thaksin Shinawatra i cili ishte akuzuar per abuzim me pushtetin dhe korrupsion.

Motra e Thaksin,Kryeministrja Yingluck Shinawatra ishte cilësuar si kukull e vëllait të tij dhe po vazhdonte sistemin e njejtë si të vëllait.

Ky gjest i policëve tajlandez,ulja e armëve dhe heqja e mburojave është cilësuar si veprim pozitiv dhe diçka e pazakont në perendim./InLajm

 

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0