|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Juventus shkatërron Veronën (video)

Juventus shkatërron Veronën (video) 

juve_1361

Juventusi ka shënuar fitore 6:1 kundër Veronas.

Skuadra kampione e futbollit italian, Juventus, ka shkatërruar  Veronan.

Sfida e vlefshme për Kupën e Italisë e zhvilluar në Torino përfundoi me fitoren e thellë 6:1 për kampionët.

Giovinco (6’ dhe 45’), Pereyra (21’), Pogba (53’), Morata (64’ p) dhe Coman (79’) shënuan golat e këtij triumfi të vendasve, teksa golin e vetëm të mysafirëve e realizoi Nene (57’).

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0