|Saturday, May 13, 2017
You are here: Home » Sport » Jose Mourinho shpallet trajneri i shekullit

Jose Mourinho shpallet trajneri i shekullit 

Murinjo trajner i shekullit

Jose mourinho e ka marrë epitetin e çmimit “Trajneri i Shekullit” në Portugali

Në mbrëmjen e organizuar nga Federata e Futbollit të Portugalisë, trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, e ka marrë çmimin prestigjioz “Trajneri i Shekullit”.

Ky shpërblim iu është dhënë atij pas sukseseve të mëdha që ka pasur në karrierë që prej vitit 2000, sidomos nën drejtimin e Portos, Interit dhe Chelseat.

Mourinho konsiderohet si trajneri më i mirë portugez i të gjitha kohërave.

– See more at: http://prmagazine.info/jose-mourinho-shpallet-trajneri-i-shekullit/#sthash.GGdQoDyd.dpuf

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0