|Tuesday, May 30, 2017
You are here: Home » Lajme

Lajme


Kosovë
Në Pallatin e Kulturës “Jusu Gërvalla në Deçan kanë filluar homazhet në nderim  të të rënit në Kumanovë Beg Rizaj. Para arkivolit të Beg Rizajt të mbuluar me flamurin ... Full article
Sot në Prishtinë zbulohet shtatorja e heroit Ismail Qemali, ku në ceremoninë e zbulimit të shtatores, i pranishëm pritet të jetë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kështu bëhet ...
Sipas gazetës “NewBorn”, Policia e Kosovës është duke marrë në pyetje në këto momente vëllain e Beg Rizajt, Ramiz Rizaj. Përveç Ramizit, në polici është edhe Burim Hasanaj, nip ...
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e ngushëllimeve për vdekjen e Mbretit Abdullah në Arabinë Saudite. Ai ka ngushëlluar Mbretin Salman bin Abdulaziz ...

Shqipëri
Për një gjyqësor sa më të drejtë, duhet luftuar korrupsioni që e sundon atë. Lufta kundër korrupsionit, togfjalësh i ... Full article
  Portali Opozita.com ka publikue nji bashkëbisedim të pretenduem mes kryeministrti Edi Rama dhe ish-kryeministrti Pandeli Majko, në lidhje ...
Nga fundi i vitit 2014, një grup paraushtarakësh bënë një fotografi ku deklaronin se do çlirojnë Vorio Epirit-aneksimin e ...
Kryeministri shqiptar Edi Rama përcolli mesazhin e qartë për Qeverinë e Maqedonisë se pa realizuar Marrëveshjen e Ohrit, nuk ...

Ballkani

Bota
Në takimin fondmbledhës në shtëpinë e biznesmenit, aktivistit dhe filantropistit Sal Rusi, kandidatja demokrate kujtoi vizitat e saj në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni, nënvizoi se ... Full article
Një grup prej 30 emigrantësh ilegalë është ndaluar nga Policia britanike, pasi u gjetën të fshehur në bagazhet e ...
Një kthesë mahnitëse ka ndodhur sot në Tailand,pasi policia ishte urdhëruar që të bënin bllok dhe të ushtronin dhunë ...
Organizata gjeopolitike dhe e analizave strategjike “Stratford” ka publikuar “Parashikimin e dekadës” më të re, e cila parasheh se ...

Kronika e zezë
Pesë meshkuj dhe një femër kanë përfunduar në pranga të Policisë së Kosovës në Prishtinë, pasi të njëjtit dyshohet se janë marrë me prostitucion. Policia ... Full article
Maqedonia është vend transit i lëndëve narkotike, pavarësisht se sasi të konsiderueshme të drogave që janë duke u transportuar ...
Një person humbi jetën në një aksident të rëndë që ndodhi mbrëmë rreth orës 19 në rrugën rajonale Kumanovë ...
N.K 23  vjeçar nga lagjja Petrovec e Shkupit  ka mbytur me duart e veta të dashurën e tij, që punonte ...
   
0