|Tuesday, May 23, 2017
You are here: Home » Sport » Barcelona, kampione e La Ligas

Barcelona, kampione e La Ligas 

Messi-Neymar

Barcelona ka arritur të shënojë fitore në udhëtim te Atletico Madridit me rezultat 1-0 duke u shpallur kështu edhe në mënyrë zyrtare kampione e La Ligas për sezonin 2014-15.

Pjesa e parë përfundoi pa gola duke lënë gjithçka të hapur për pjesën e dytë.

Dhe, në minutën e 65’ Lionel Messi arrin të shënojë golin e vetëm të takimit, duke i dhënë fitoren skuadrës së Barcelonës.

Me këtë fitore, Barcelona është në vendin e parë me 93 pikë, katër më shumë se Reali që është në vendin e dytë, teksa ka mbetur vetëm edhe një ndeshje për tu luajtur deri në fundin e këtij sezoni.

– See more at: http://lajmi.net/barcelona-kampione-e-la-ligas-video/#sthash.lGgLAEva.dpuf

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0