|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Barcelona deklason Atleticon , lëndohet Neymar

Barcelona deklason Atleticon , lëndohet Neymar 

barca atletico

Barcelona e ka mposhtur Atletico Madridin, 3:1

Katalunasit shënuan përmes Neymarit dhe Luis Suarezit në pjesën e parë për 2:0, ndërsa shifrat i ngushtoi kroati Mario Manxhukiq nga pika e bardhë për 2:1. Megjithatë, Luis Enriquen e qetësoi pikërisht Leo Messi, që realizoi në fund të takimit për ta vulosur fitoren e vendësve.

Moment për tu theksuar ishte lëndimi i brazilianit Neymar, këmba e të cilit u gjakos e tëra pas ndërhyrjes së Gimenezit.

Barcelona është në pozitën e dytë tani me 41 pikë ndërsa Atletico mbetet i treti me 38 sosh.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0