|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Magazina » Babai i hip hopit amerikan: I dua shqiptarët (Foto)

Babai i hip hopit amerikan: I dua shqiptarët (Foto) 

babai-620x330

Babai i hip hopit amerikan dhe i gjithë muzikës në Amerikë, Russell Simmons, ka përshëndetur shqiptarët.
Biznemsneni dhe manjati i njohur i muzikës në Amrikë, Russell Simmons, ka përshëndetur shqiptarët duke shkruar në rrjetin social Twitter: “I dua shqiptarët”.

Vet biznesmeni ani pse larg ekraneve ka fansa të shumtë shqiptarë.

Russell Simmons është ndryshe babai i hip hopit dhe i gjithë muzikës amerikane. Wshtë pronar dhe themelues i labelit muzikor, Def Jam që ka në dorë 90% të artistëve botëror dhe ku hitet më të mëdha në histori të muzikës kanë firmën e labelit të Simmons.

Ai ka një linjë biznesesh të modës, me bujqësi dhe me antikitete amerikane. /Telegrafi/

ruseel

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0