|Friday, May 26, 2017
You are here: Home » Sport » Arsenali kërkon dy yjet e Dortmundit

Arsenali kërkon dy yjet e Dortmundit 

arsenal_8703

Arsen Wenger ka shfaqur interesim për dyshen e Borussia Dortmundit, Ilkay Gundogan dhe Mats Hummels

Arsen Wenger po synon ta përforcoj Arsenalin gjatë afatit kalimtar të janarit. Strategu francez ua ka vërë syrin dyshes së Borussia Dortmundit, Ilkay Gundoganit dhe Mats Hummelsit.

Sipas tabloidit britanik, Daily Star, ekipi nga Emirates është i gatshëm t’i ofroj skuadrës gjermane mbi 81 milion euro për këta dy futbollistë.

Por, Arsenali e ka vështir t’ia arrijë qëllimit, pasi trajneri i Dortmundit, Jurgen Klopp vështirë se do të heq dorë nga këta dy lojtarë, e sidomos nga mbrojtësi Mats Hummels.

Dortmundi është në krizë të rezultateve, dhe çdo largim

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0