|Monday, May 29, 2017
You are here: Home » Kronika e Zezë » 1 shofer bullgar vdesë në Shkup dhe 7 udhëtar tjer lëndohen rëndë

1 shofer bullgar vdesë në Shkup dhe 7 udhëtar tjer lëndohen rëndë 

aksident me motor

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në autostradën e Shkupit.

Një i vdekur dhe 7 të lënduar është bilanci që ka regjistruar policia.

Ngjarja ka ndodhur gjatë përplasjes së dy veturave njëra me targa të Maqedonisë dhe tjetra me targa bullgare. Vozitësi bullgar i moshës 45 vjeçare ka humbur jetën, ndërsa shtatë persona të tjerë në mesin e të cilëve edhe një vajzë 4 vjeçe kanë marrë lëndime trupore.

T’fundit nga rubrika:


Add a Comment

0